Menu Zavrieť

Z EDBF Majstrovstiev Európy klubových posádok priviezli Trenčania striebro!!!

Úvod septembra patril 19. EDBF Majstrovstvám Európy klubových posádok dračích lodí. Našim jediným zástupcom bol klub ŠK Dračia Légia 2012. Postupne vyslali do súbojov 14 posádok v kategóriách Senior A, Senior B a Senior C (nad 40, resp. nad 50 a 60 rokov) na 2000, 500 a 200 m dlhých tratiach v kategóriách Mixed, Open aj Women. V konkurencií posádok z celej Európy sa nestratili, no cenný kov pre ktorí si prišli, im stále unikal. Postupne naši reprezentanti získali ôsme miesto, 4 x šieste miesto, 3 x piate miesto, a 5 x štvrté miesto. Najme štvrté miesta dlho mátali pretekárov, ktorých častokrát od medailí delili len desatiny, či dokonca len stotiny sekúnd.

Napokon sa to však podarilo zmiešanej, mužsko-ženskej, posádke Senior B Mixed na trati najkratšieho dvesto metrového šprintu. Vo veľmi vyrovnanom závode boli napokon rýchlejší len Ukrajinský favoriti z tímu Otaman. Vyrovnanosť posádok v tomto šprinte i na celých Majstrovstvách podtrhuje aj fakt, že tretí Kurpfalz Dragons – PG Mannheim zaostal za striebrom trenčianskej zostavy len o 5 stotín sekundy a 10 stotín straty nabrala „už“ štvrtá v poradí Spójnija Warszawa.

Členom ŠK Dračia Légia 2012 gratulujeme a želáme veľa ďalších úspechov, z ktorých sa budú dúfajme inšpirovať aj ďalšie Slovenské posádky.