Menu Zavrieť

V Trenčíne sa rozhodlo o tituloch majstrov Slovenska a konečnom poradí v Slovenskom pohári

16. september 2023 bol dňom kedy sa rozhodlo o tituloch majstrov Slovenska dračích lodí pre rok 2023. Súťažilo sa v šprinte na 160 metrov a divácky obľúbenom stíhacom závode na 750 metrov v kategóriách Mužov, žien a zmiešaných posádok. Súboje doplnila kategória Fun & Firemných posádok. Tak ako posledné roky sa tak udialo v rámci podujatia Dragon Boat Grand Prix Trenčín.

Najlepšou fun & firemnou posádkou na podujatí bol Zbor väzenskej a justičnej stráže na oboch tratiach.

Kategóriu žien v šprinte najlepšie zvládla spoločná posádka tímov Buď Lepší & Dračie Srdce, striebro vybojovalo spoločenstvo posádok Dračia Légia Trenčín & ZVJS a bronz do tretice patril spoločenstvu posádok, tentokrát Lizard team & VK Delfín Horné Srnie. Stupeň víťazov bol plný spoločných posádok zložených z dvojíc tímov aj v prípade 750 metrom dlhého stíhacieho závodu kategórie žien. Dračia Légia Trenčín & ZVJS ako domáca zostava ukázala že znalosť trate je pri štvor-obrátkovom závode dôležitá a získali zlato, striebro pripadlo šampiónkam zo šprintu Buď Lepší & Dračie Srdce a druhý bronz si odniesli dámy z Lizard team & VK Delfín Horné Srnie.

Šprint mužov sa stal korisťou VK Delfínu Horné Srnie, striebro si vybojovalo Dračie Srdce a bronz získala juniorská posádka Dračej Légie Trenčín, ktorá dostala prednosť pred staršími kolegami, keďže iná juniorská posádka nebola prihlásená. Dračej Légie Trenčín potom potvrdila výhodu domácej vody po ženách aj v mužoch, kedy sa jej podarilo z prvého miesta zosadiť VK Delfín Horné Srnie, tretie miesto sa rovnako ako v ženách nemenilo a patrilo Dračiemu Srdcu.

Kategória Mixov bola zároveň poslednou možnosťou pripísať si body do Slovenského pohára. Plný počet v šprinte si na svoje konto pripísala posádka Dračie Srdce, ktorej forma gradovala počas celej sezóny, striebro z mixov ostalo doma Dračej Légií Trenčín a o bronze rozhodol foto finiš v prospech VK Delfín Horné Srnie. Zostava trojice najlepších sa nemenila ani v stíhacom závode, zmenilo sa však ich poradie. Na bronzovú priečku klesla Dračia Légia Trenčín, na striebornú Dračie Srdce a majstrovský titul si odviezol VK Delfín Horné Srnie.

Po sčítaní všetkých bodov rozdaných počas sezóny sa vyhlásili aj konečné poradie Slovenského pohára dračích lodí. Spomedzi 14 bodujúcich posádok sa na stupienok víťazov dostali posádky z dvoch klubov. Bronz a striebro patrí pre rok 2023 ŠK Dračej Légií 2012 a jej posádkam 40 a 50+ so ziskom 45, resp. 50 bodov. Najviac bodov, 68, však získala Dračia Légia Trenčín, ktorá tak obhájila víťazstvo v Slovenskom pohári. Paradoxom bolo, že ani v jednom z bodovaných pretekov táto zostava nezvíťazila, vždy však patrila k najrýchlejším a konečnom súčte to stačilo.