Menu Zavrieť

Sezóna 2023 tradične odštartovala v Piešťanoch

Už tradične sa slovenská sezóna dračích lodí začína v Piešťanoch, kde domáci Neptún klub Piešťany privítal posádky súťažiace v Slovenskom pohári, kategóriu firemných a fun posádok a nedávny deň detí si užili i súťažiaci vo vloženom detskom závode.

Dopoludnie patrilo jazdám na 200 metrov, ktoré podľa predpokladov ovládla ŠK Dračia Légia 2012. Keďže sa tím pripravuje na ME klubových posádok hneď v dvoch vekových kategóriách 40+ a 50+, obe menované posádky vyslali do bojov aby otestovali svoje schopnosti. A dopadlo to úspešne prvenstvo si odviezla posádka 40+, ktorej na druhom mieste sekundovala posádka 50+. Dvojicu na stupienku víťazov doplnil Draconos.

Popoludňajšie zápolenia na kilometrovej trati boli opäť plne v réžií ŠK Dračia Légia 2012. Na dlhej trati však slávili úspech skúsenosti a posádka 50+ vrátila svojim mladším kolegom internú prehru. Tretie miesto a stupne víťazov takisto zmenili svoje obsadenie a po nie vydarenom šprinte si ho vypádlovala Dračia Légia Trenčín, ktorej len o desatiny sekundy ušlo druhé miesto.