Menu Zavrieť

Sezóna 2022 je tu!!!

Už ani nie týždeň ostáva do prvého podujatia dračích lodí na Slovenku. Všetko začne v sobotu 4. júna v Piešťanoch, kde sa po prestávke zapríčinenej proti-pandemickými opatreniami bude konať už 11. ročník DRAGON CUP PIEŠŤANY. V roku 2022 sa bude premiérovo súťažiť na malých dračích lodiach na tratiach 200 a 1000 metrov. Spolu s dračími loďami v Piešťanoch sa po prestávke vracia aj Slovenský pohár dračích lodí, ktorý bude mať tento rok 8 bodovaných závodov, rozložených do 5 podujatí.

Po Piešťanoch sa Slovenský pohár presťahuje do Trenčína, kde sa okrem pohárových bodov bude súťažiť aj o titul majstrov Slovenska na dlhej trati. A aký iný závod by o to mohol rozhodnúť než TRENČIANSKY YPSILÓN. Na 4 400 metrov dlhej trati si sily zmerajú posádky 18. júna.

V júly sa vracia do kalendára dračích lodí aj podujatie DRAGON BOAT SENICA. Pri tejto príležitosti sme rozšírili aj mapu Slovenského pohára o peknú lokalitu Kunovskej priehrady, kde si posádky budú môcť pripísať body za svoje výsledky na 200 metrovej trati.

SMALL DRAGON BOAT FESTIVAL si našiel svoj termín v auguste a nebude tomu inak ani v roku 2022. Trate na pláži na Trenčianskom ostrove preveria rýchlosť posádok v šprinte na 200 metrov a vytrvalosť na jeden kilometer.

Finále Slovenského pohára dračích lodí 2022 bude hostiť podujatie DRAGON BOAT GRAND PRIX. Okrem víťazovi pohára sa 10. septembra v Trenčíne rozhodne aj o tituloch majstrov Slovenska na krátkej trati. Šprintérske duely doplní zaujímavý stíhací závod, ktorý si posádky v minulom roku pochvaľovali aj napriek jeho náročnosti.

Podujatia na Slovensku doplní dvojica nebodovaných pretekov. Už 11. júna na Váhu v Trenčíne odštartuje PREBUDENIE DRAKA. A sezónu 2022 uzatvorí na ZAVINÁČ, ktorý je na pláne 15. októbra a viac ako o výsledky pôjde o dobrú náladu a príjemné uzavretie sezóny.

Niektoré posádky majú za sebou už aj prvé súťažné podujatia za našimi hranicami. Ostatné ladia formu až na začiatok domácej sezóny v Piešťanoch. Komu sa bude napokon najviac dariť? Na túto otázku budeme vedieť odpovedať až na konci sezóny. Aby Vám ale neušiel ani jedno z podujatí všetko môžete sledovať aj na stránkach SADL.