Menu Zavrieť

Líder prvýkrát zakopol na Small Dragon Boat Festivale

Termín v druhej polovici augusta už tradične Small Dragon Boat Festivalu. Domáci tím Buď Lepší pravidelne preveruje náročné počasie, tento rok to však našťastie ostalo len pri daždi, ktorý naviac „spríjemnil“ iba rozjazdy na 200 m a ďalej sa počasie umúdrilo. Na štarte sa predstavili športové posádky i zástupcovia kategórie FUN & Firiem. Na šprintérskej dvestovke najviac prekvapila firemná zostava Bonusko, ktorá vystrelila spomedzi firiem až na tretie miesto celkovo. Na víťaznú a striebornú zostavu to však nestačilo prvé dve miesta ostali rovnaké ako v Senici. Víťazstvo si rovnako pripísala Dračia Légia Trenčín, ktorá doposiaľ kráča jasne k pohárovému prvenstvu, na päty jej však šliape stále rýchlejšia zostava Draconos. Bronz si v kategórií športových posádok nehľadal cestu ďaleko keďže ostal v rukách domáceho tímu Buď Lepší.

Tak ako na dvestovke prekvapili Bonusko, na kilometrovej trati siahali po senzácií nováčikovia z Dračej Légie Trenčín. Posádke zloženej z nových členov, ktorí sa ešte len učia pádlovať chutilo celých 1000 metrov tak že len o dve desatiny sekundy im ušlo celkové tretie miesto. Stačilo to však na víťazstvo v kategórií FUN & Firmy. Bronz v športový posádkach si pripísali opäť domáci Buď Lepší. Dvojica najrýchlejších ostala rovnaká, no zmenilo sa ich poradie. Vôbec prvý krát nepretla v sezóne ako prvá cieľovú pásku Dračia Légia Trenčín, ktorá našla svojho premožiteľa v posádke Draconos.

V Dračej Légií Trenčín sa však môžu napriek zakopnutiu radovať. Po pričítaní bodov do priebežného hodnotenia Slovenského pohára dračích lodí je už teraz jasné že práve trenčianska zostava už má nedostihnuteľný náskok. V hre je už iba posledné podujatie a to v sobotu 10. septembra Dragon Boat Grand Prix, ktoré bude zároveň hostiť Majstrovstvá Slovenska dračích lodí na krátkych tratiach a to znamená boj po posledných možných 40 bodov do pohára, ktoré už nikomu nebudú stačiť na stiahnutie náskoku Dračej Légie. Skôr ako sa rozdajú tituly majstrov Slovenska a pohár za bodovaciu súťaž sa ale ešte prestaví reprezentačná posádka na Majstrovstvách sveta dračích lodí ICF v českých Račiciach od 1. do 4. septembra.