Menu Zavrieť

Dragoncup v Piešťanoch je zrušený!

Prvé a druhé kolo Slovenského pohára dračích sa malo konať 6. júna v rámci Dragon Cup-u v Piešťanoch. Vzhľadom na aktuálnu situáciu a s ňou spojené obmedzenia sa rozhodol organizátor zrušiť toto podujatie. Aktuálne sa rozhoduje či sa Dragon Cup presunie na neskorší termín. Podľa vyjadrenia riaditeľa preteku Milana Koščála je však pravdepodobné, že na 11. ročník si počkáme až do sezóny 2021.

Na štart sezóny si tak počkáme až do 20. júna kedy vytrvalosť posádok preverí Trenčiansky Ypsilón a 25. júla odštartujú aj krátke trate na Small Dragon Boat Festivale. Tieto dve podujatia zatiaľ nemenia svoje termíny.

Sezóna dračích lodí na Slovensku pritom mala odštartovať už 8. mája. Prebudenie draka však bolo preložené na 5. septembra. A rovnako preložený bol aj návrat Grand Prix Trenčín, s novinkou forme stíhacieho závodu, ktorý sa bude konať 12. septembera. Všetky podrobnosti nájde v kalendári podujatí na stránkach Slovenskej asociácie dračích lodí, ktorý aktualizujeme podľa najčerstvejších informácií.