Menu Zavrieť

Týždeň do zahájenia sezóny

Na začiatok sezóny 2020 si draci ako aj iní športovci museli počkať dlhšie ako po ostatné roky. Náročné obdobie sme však prestáli, niekoľko týždňov sa už môžme stretávať na tréningoch na vode a budúci víkend príde na rad aj prvé súťažné podujatie dračích lodí tohto roku.

V sobotu 20.06.2020 si už po štvrtý krát zmerajú posádky sily na 4 400 m dlhej trati Trenčianskeho Ypsilónu. Rozjazdy začnú podľa programu od 10:00 a finálové jazdy budú nasledovať o obedňajšej prestávke od 14:00. Pre návštevníkov tohto podujatia platí povinnosť dodržiavania aktuálne platných opatrením Úradu verejného zdravotníctva. O všetkých informáciách sa dočítate na stránkach organizátora ŠK Dračia Légia 2012.

V aktuálnej sezóne nás čakajú aj niektoré zmeny v rámci Slovenského pohára dračích lodí a Majstrovstiev Slovenska. Vzhľadom na vynútené zmeny kalendáru podujatí sa vedenie Slovenskej asociácie dračích lodí rozhodlo v roku 2020, s ohľadom na znížený počet ostávajúcich bodovaných kôl, nehodnotiť bodovanie SP ani vyhlásiť MSR. S týmto súvisí aj zrušenie povinnosti registrácie pretekárov a pod.

Na Slovensku sa plánujú ešte tri podujatia dračích lodí. Koncom Júla sa posádky stretnú na Small Dragon Boat Festivale, 5.9. na Prebudení draka. Záver sezóny bude potom patriť znovuzrodenom podujatiu Grand Prix Trenčín 12.9. so zaujímavým formátom stíhacieho závodu.