Menu Zavrieť

Grand Prix Trenčín a MSR dominovala Dračia Légia Trenčín

Majstrovské tituly slovenských dračích lodí na dlhé trate boli známe už viac ako dva mesiace, o tých za na krátke trate sa rozhodlo 4. septembra 2021. V rámci podujatia Grand Prix Trenčín, ktoré sa vrátilo po 8 rokoch na scénu, sa predstavil i nový súťažný formát stíhacieho závodu. Do súťaže sa prihlásilo pôvodne 15 posádok, čo je na slovenské pomery slušné číslo. Bohužiaľ predpoveď zlého počasia a dažde počas celého týždňa na prelome augusta a septembra zredukovalo tento počet na 7. Odhlásené posádky však mohli banovať, počas celého programu napokon vládlo príjemné počasie, ideálne pre vodné športy.

Súťažný program odštartovali jazdy na 160 metrovej trati, ktoré boli zároveň Majstrovstvami Slovenska na krátke trate. Do štartového rozpisu nasadil domáci tím Dračia Légia Trenčín hneď tri posádky a ako sa ukázalo domáci sa na tento závod pripravili naozaj zodpovedne. Postupne vyradili všetkých súperov a vo finále sa streli domáce „Á-čko“ Dračej Légie Trenčín, ich juniorská posádka a posádka s šprintérskych špecialistov s pod názvom Grand Reserva. Dlhoročné skúsenosti a šprintérska špecializácia napokon priniesla úspech práve tretej menovanej Grand Reserve, ktorá si vybojovala titul majstrov Slovenska dračích lodí na krátkej trati a skompletizovala double v rok 2021 pre tím Dračej Légie Trenčín. Striebro si odniesla „A“ posádka a bronz ostal juniorom patriacim pod rovnaký tím ako víťaz. Až štvrté miesto prinieslo zmenu farby dresov, keď vo finále B prekvapivo porazili Buď Lepší ŠK Dračiu Légiu 2012.

Poradie šprintov bolo dôležité aj z pohľadu nasadenia do stíhacieho závodu na 750 metrov. Tento nový formát priniesol zaujímavé predstavenie pre divákov i súťažiacich. Na náročnej trati zloženej z dvoch okruhov a teda štyroch obrátok súťažili dvojice posádok v jazde v opačných smeroch, podobne ako pri dráhovej cyklistike. Ukázalo sa, že nižšia hmotnosť a mladícka dravosť bol v tomto závode receptom na úspech. Po tretom mieste na 160 m si zlato pripísali juniori Dračej Légie Trenčín, ktorí vo finálovej jazde porazili svojich starších kolegov z Dračia Légia – Grand Reserva. Bronz aj v tomto prípade ostal domácim, ktorých „A-čko“ porazilo v malom finále ŠK Dračiu Légiu 2012.

Suverénne výsledky potvrdila zlatom a striebrom Dračia Légia Trenčín i kategórií žien. Domáce dračice brali zlato na 160 metrovej trati pred ŠK Dračia Légia 2012. „Spanilú jazdu“ domácich zastavila až stíhačka žien na 750 metrov, kde sa poradie otočilo a zlato si odviezli ženy z 2012-ky.